• Demir Balık Tablet
  • Demir Balık Tablet
  • Demir Balık Tablet
  • Demir Balık Tablet
  • Demir Balık Tablet
Demir Balık Tablet
Ürün Kodu : BLK       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
550.00 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Yoğunluğa bağlı olarak 1-3 İş günü içinde sevk edilir.
-
+

KULLANIM ÖNERİSİ;

ilk 3 aylık gözlem sürecinde günde 1-2 litre olarak haftada 3 gün kullanmanızı,yapılan suyun aynı gün tüketilmesini(bekledikçe suda demir /asidik kokusu baskın olabilir )ve 3 aylık süre sonunda tahlillerinize göre su ve kullanım miktarının arttırılması/düşürülmesi önerilir.Ya da daha basit ve etkili olan Günde 1 kez cezvede kaynattıgınız suyu da kullanabilirsiniz,bu suyu direkt içebilir,sürahinizdeki suya ya da yemek suyuna karıştırabilirsiniz,önemli olan sudaki oksidasyondur,su litresi önemli değildir.Ürünü yemeklerin,sütün vb içine koymayınız,cezvede kaynattıgınız suyu koyarsanız hem ürün yağlanmamış/kirlenmemiş olur hem de sadece su+asidik ile kaynadığından maksimum verimli olur

Bu ürün gıda takviyesi olmadıgından ve kullanan herkesin demir alma kapasitesi farklı oldugundan kesin bir süre ve kullanım miktarı yoktur.Suya eklenen asidikteki c vitamini/asidik miktarı bile demir salınımına miktarına etki etmektedir bu sebeple kullanan kişiler gözlem süreci sonrası kendilerine göre bu kullanım detayını ayarlamalıdır,sağlıklı günler dileriz.


DEMİR BALIK KARAGÖZ NEDİR?

Demir Balık Karagöz; Saf demir tozundan üretilmiştir (Piyasadaki ucuz demir dökümlerle karıştırmayınız)ve kaynayan su içerisinde 10-15 dk. bekletildiğinde suya demir geçişi sağlayarak günlük ihtiyacınız olan demir mineralini sağlar. Demir eksikliği olan herkes güvenle kullanabilir.İçeriği sadece demir tozudur,başka hiçbir maden bulunmamaktadır.

Anemi yani kansızlık/demir eksikliği yaşanlar için alternatif bir çözümdür,yurtışında lucky iron fish diye bilinen ürünün yerli ve kendimize ait patentli tasarımıyla üretimidir.


DEMİR BALIK NASIL KULLANILIR?

Kaynayan 1 Lt. su içerisine/1 cezve içimdeki suya birkaç damla asidik eklenerek (limon, sirke, domates suyu) 10 dk. kaynatılması yeterlidir. (ÖNCE SU KAYNATILIR,SU KAYNAMAYA BAŞLAYINCA İÇERİSİNE ASİDİK SIVI VE BALIK ATILARAK 10-15DK KAYNAMAYA DEVAM EDEN SUDA BEKLETİLİR.KAYNAMAMIŞ SU İÇERİSİNE ATARAK KAYNAMASINI BEKLEMEYİNİZ ,OKSİTLENİR.)Süre bitince balığı sudan çıkartınız ve bir bez üzerine koyarak heryerini iyice kurulayınız(KAĞIT HAVLU ÜZERİNE KOYUP BEKLETMEYİNİZ,MUTLAKA BİR BEZ İLE İYİCE KURULAYINIZ,NEMLİ BÖLGEDE OLDUGUNUZDAN YAĞLAYACAKSANIZ,SOĞUDUKTAN SONRA YAĞ SÜRÜNÜZ). Hazırladığınız suyu direkt içebilir yada yemeklerde, meyve sularında rahatlıkla kullanabilirsiniz.(Kaynatma sırasında eklediğiniz asidik sıvıya göre suda sarı/turuncu vb renk oluşabilir,demir balık tabletimiz renk vermez.)


DEMİR BALIK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Demir Balık KARAGÖZ; Suda kaynatıldıktan sonra hemen kurulanmalıdır, bu şekilde paslanmayacaktır. Nemli bölgelerde herhangi bir sıvıyağ sürülerek saklanabilir. Demir balığınız yine de paslandı ise bir parça limona tuz dökerek paslı bölgelere sürünüz ve sonrasında hafifçe telleyerek yıkayınız. Yıkadıktan sonra ürünü hemen kurulayınız, tercihen yağlayınız.Ürünün kullanım sınırı/ömrü bulunmamaktadır,sürekli demir salınıma devam edecektir.

120 gr/ 8cm


AŞAĞIDAKİ DEMİR BALIK KULLANIM VE BAKIM VİDEOSUNU YOUTUBE'DA GENİŞ EKRANDA İZLEMENİZ ÖNERİLİR.

lucky iron fish,demir balık,demir balık tablet,demir tablet,,demir eksikliği,anemi,kaplamasız döküm tava,demir döküm tava,döküm tencere,döküm sahan,,emayesiz döküm tava,demir eksikliği,kaplamasız döküm tepsi,

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Kargoya Veriliş
:
Yoğunluğa bağlı olarak 1-3 İş günü içinde sevk edilir.
Kargo Firması
:
Sürat Kargo
Gönderilecek Bölge
:
İstanbul
Teslimat Detayları
:
Yoğunluğa bağlı olarak 1-3 iş günü içinde sevk edilir.
İade/İptal Detayları
:
Yoğunluğa bağlı olarak 1-3 İş günü içinde sevk edilir.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?