Tarifler

SEASONING YAPIMI”,SEASONING NEDİR?YAĞ SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?”

*Ürünlerimiz seasoning yapılmış olup,kullanıma hazırdır.

Arkadaşlar,uzun bir aradan sonra sizler için çektiğimiz seasoning videosu iddia ediyorum Türkçe en detaylı kaynak olarak beğeninize sunulmuştur.

“Seasoning nedir,nasıl ve hangi ürünlere yapılır,yağların kimyası bu işlem için neden ve ne kadar önemlidir,ham döküm ürünlerin özelliği ve emaye ürünlerden farklılığı nedir” gibi birçok soruya yanıt bulabileceksiniz.

İnşallah tava ve sahan üretimi sonrası,tencere ve tepsi üretimlerine geçmeyi planlıyoruz. Bizi güncel olarak instagram/dökümcübaba sayfasından takip edebilir,

https://dokumcubaba.com/magaza/

SEASONING YAPIMI”,SEASONING NEDİR?YAĞ SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?”” için 9 yorum

 1. İnstagram dan takip ediyorum.Sipariş vermek için sabirsızlıkla bekliyorum.Buraya da bir haber bırakayım dedim.Size kolay gelsin ki bize de ürün gelsin 😊

 2. Merhaba; 1ay önce plakaları ham döküm ve sabit olan bir tost makinası aldım.Detaylı araştırmadım ve sizin sitenizi de bilmediğim için sadece kulaktan dolma bilgiyle plakaları zeytinyağı ile yağladım ve 10-15 dk. Kendi ısısını açarak ısıttım plaka sabit olduğu için fırına da atmadım.Şimdi bu işlem seasonıng olmadı tabii değil mi.1 aydır tost için kullanıyorum.Bu durumda hatamı telafi için ne yapabilirim.teşekkürler.

  1. Emine hn,

   Üreticiye danışmanız daha doğru olur :)Onlar nasıl yazdılarsa klavuzda öyle yapmanızı öneririm 🙂

 3. Iyi akşamlar dökümcübaba daha önce size yazmıştım ben heryemegi patates kizartma yumurta vs. Gibi özelliklede et yemeklerini bu tavalarda yapabilirmiyim bunun icin sahan mi normal tava mi tercih etmeliyim ebat olarak hangisini secmem gerekiyor sizden ham demir döküm tava almak istiyorum

  1. Merhabalar,

   Bu ürünlerde herşeyi pişirebilirsiniz,instagram hesabımız öne çıkanlarda müşteri yorumlarına bakabilirsiniz;

   https://www.instagram.com/stories/highlights/17937273748213132/

   Ebat ve tip konusu tamamen size bağlı,tip olarak sadece kulp detayı farklı zaten ,ebat yiyecek kişi ve yemek hacmine göre sizler tarafından belirlenmeli.
   28cm alın desem 2 yumurta için büyük gelir,24cm desem belki yemek az gelir,bu sefer yetmedi denebilir 🙂

   Ek olarak yine instagram/soru cevap kısmına göz atabilirsiniz;

   https://www.instagram.com/stories/highlights/17843620837544748/

 4. merhaba, sizden tava almayı düşünüyorum. Diyelim ki bonfile kızartacağım, tavaya hiç yağ koyamadan mı kızartmayı yapacağım yani yağsız mı kızartacağım etleri?
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  1. Merhabalar,

   Yağ konusu döküme göre değil yemeğe göre karar verilmelidir 🙂
   Nerede yaparsanız yapın önerimiz etin çok az yağlanıp öyle pişirilmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir